Group photo of attorneys

WYPADKI SAMOCHODOWE

Zestawienie Prawa Wypadkowego Stanu Illinois

Każdego roku miliony osób ulegają obrażeniom w wypadkach drogowych – wiele z nich to bardzo poważne obrażenia. Według Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Administration, NHTSA) co 10 sekund ktoś w Stanach Zjednoczonych bierze udział w wypadku drogowym. W 2005 roku policja doniosła o 6.159.000 wypadkach, w których 43.443 osoby poniosły śmierć, a 2.699.000 zostało rannych. Oto inne zastraszające fakty:

  • Wypadki drogowe są w Stanach Zjednoczonych w dalszym ciągu najczęstszą przyczyną obrażeń u osób w wieku od 3 do 33 lat.
  • Wypadki drogowe kosztowały w 2005 roku życie 2.348 dzieci (w wieku od 1 do 15) i 6.964 nieletnich (w wieku od 16 do 20). Seniorzy (powyżej 65 lat) nadal stanowią grupę wysokiego ryzyka w statystykach śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.
  • W Stanach Zjednoczonych w 2005 roku 4.881 przechodniów zginęło od obrażeń w ruchu drogowym, a kolejne 59.119 przechodniów uległo pomniejszym obrażeniom.
  • W 2005 roku 33% ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym miało związek z nadużyciem alkoholu; zarówno kierowcy, jak i poszkodowani (np. przechodnie lub rowerzyści) mieli przynajmniej 0,08 grama alkoholu w decylitrze krwi (g/dl) (BAC).

W kancelarii Bellas & Wachowski - Attorneys at Law stosujemy nasze doświadczenie do prześledzenia każdej możliwej przyczyny wypadku, aby zapewnić wypłatę pełnej wysokości odszkodowania za odniesione obrażenia. Zbadanie wszystkich aspektów sprawy wypadku drogowego wymaga umiejętności i doświadczenia. Nasza kancelaria podejmie się śledztwa za Ciebie, tak abyś Ty mógł skupić się na rehabilitacji.

Wypadki drogowe rozstrzyga się zazwyczaj przy zastosowaniu prawa zaniedbania. Osoba niedbale prowadząca pojazd będzie zobowiązana do zapłaceniaodszkodowania za wyrządzone przez siebie szkody, zarówno wobec osób, jak i mienia. Ogólnie rzecz biorąc osoby prowadzące pojazdy muszą wykazać „ należytą ostrożność w tych okolicznościach”. Nie stosowanie należytej ostrożności jest w większości przypadków podstawą do dochodzenia roszczeń w sprawach wypadków drogowych.

Sądy rozpatrują wiele czynników podczas ustalania, czy kierowca dopuścił się zaniedbania. Poniżej kilka przykładów takich czynników, które jednak nie są jedynymi w tego rodzaju sprawach:

  • Zbyt szybka lub zbyt wolna jazda
  • Jazda pod wpływem narkotyków lub alkoholu
  • Brak kierunkowskazu przy skręcaniu
  • Lekceważenie warunków pogodowych lub sytuacji na drogach
  • Nieprzestrzeganie znaków drogowych lub sygnalizacji
  • Jazda po niewłaściwej stronie jezdni

Kierowca może być odpowiedzialny za wypadek spowodowany celowym lub nieumyślnym działaniem. Lekkomyślny kierowca jest kierowcą, który prowadzi pojazd w sposób nieostrożny, świadomie lekceważąc fakt, że jego styl jazdy może być przyczyną wypadku. W pewnych przypadkach wypadki powodowane są czynnikami nie mających związku z zachowaniem kierowcy. Na przykład, w prawie odpowiedzialności za produkt, producent samochodu lub sprzedawca może być odpowiedzialny za obrażenia powstałe wskutek wady pojazdu lub jego części, jak miało to miejsce w sporze opon Firestone. Pozew o odpowiedzialność za produkt jest pozwem wobec sprzedawcy produktu za sprzedaż wadliwego produktu, który spowodował obrażenia cielesne u konsumenta lub użytkownika (Zobacz sekcję „Odpowiedzialność za produkt”. Jeśli producent stworzy wadliwy produkt – czy to w drodze rozwoju, projektu czy oznakowania produktu - jest on odpowiedzialny za wszelkie obrażenia spowodowane przez produkt, niezależnie od tego czy wykazał się niedbałością czy nie.

W innym przykładzie, jeśli mechanik nie naprawi pojazdu we właściwy sposób i pojazd będzie przyczyną wypadku, osoba która dokonała nieprawidłowych napraw pojazdu oraz jej warsztat, mogą ponieść odpowiedzialność za powstałe obrażenia. Inne czynniki, takie jak źle utrzymane drogi i zepsute sygnalizacje świetlne mogą przyczynić się do sprawy. Niewłaściwie zaprojektowane, utrzymane, zbudowane, oświetlone lub w innym stopniu wadliwe drogi, jak i źle pomalowane pasy, przedmioty powodujące problemy z widocznością na drodze, źle rozmieszczone drzewa lub słupy, również mogą być przyczyną poważnych wypadków. W końcu, jeśli wypadek spowodował pijany kierowca, właściciel lokalu może być odpowiedzialny za wydanie napoju alkoholowego wyraźnie nietrzeźwemu klientowi, który następnie spowoduje wypadek prowadząc pojazd.

We wszystkich wypadkach drogowych najważniejsze jest jak najszybsze zabezpieczenie dowodów, zbadanie zajścia oraz założenie sprawy o zaspokojenie roszczeń przed upłynięciem terminu narzuconego przez statut ograniczeń czasowych. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich padł ofiarą wypadku drogowego, zadzwoń do kancelarii prawnej Bellas & Wachowski - Attorneys at Law pod numer 847.823.9039 lub KLIKNIJ TUTAJ, ABY SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ. Wstępna porada prawna jest bezpłatna. Nie zwlekaj! Jeśli masz uzasadnione roszczenia i przysługuje Ci odszkodowanie za odniesione obrażenia, wnieś pozew zanim upłynie termin narzucony przez statut ograniczeń czasowych.