Group photo of attorneys

Traumatyczny uraz mózgu (TBI)

Traumatyczny uraz mózgu (Traumatic brain injury (TBI)) jest pojęciem stosowanym do opisania obrażeń, które ucierpiał mózg wskutek oddziaływania siły fizycznej. Ludzki mózg składa się z miliardów mikroskopijnych włókien zawieszonych w płynie mózgowo-rdzeniowym. Podczas kiedy zewnętrzna część czaszki jest gładka, powierzchnia wewnętrzna jest pofałdowana i pełna struktur kostnych. Uderzenie w te wewnętrzne powierzchnie powoduje napięcia i zmiażdżenia dające w wyniku uraz mózgu.

Urazy powstają wskutek uderzenia mózgu w czaszkę, która wyhamowała swój pęd. Tym samym TBI powstaje przez uderzenie głowy w przednią szybę lub deskę rozdzielczą w samochodzie. W takich przypadkach uraz uznaje się za uraz wewnątrzczaszkowy. Uraz wewnątrzczaszkowy może wystąpić również przez silne potrząśnięcie w przód lub w tył, jak w przypadku noworodków, nad którymi się znęcano, lub urazu szyi w wypadku samochodowym. TBI może powstać również poprzez penetrację czaszki, jak na przykład pociskiem przebijającym czaszkę i wchodzącym do mózgu. Urazy wewnątrzczaszkowe stanowią niepowtarzalne wyzwanie w sporach, gdyż nie ukazują widocznych zewnętrznych objawów, mimo że uszkodzenie mózgu może być znaczne. TBI to nie dziedziczne, wrodzone lub zwyrodnieniowe urazy lub wady mózgu, a także nie spowodowane traumą porodową, substancjami toksycznymi lub organizmami chorobotwórczymi.

W sprawach dotyczących traumatycznego urazu mózgu (TBI) najważniejsze jest jak najszybsze zabezpieczenie dowodów, zbadanie zajścia oraz założenie sprawy o zaspokojenie roszczeń przed upłynięciem terminu narzuconego przez statut ograniczeń czasowych. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznał traumatycznego urazu mózgu, zadzwoń do kancelarii prawnej Bellas & Wachowski - Attorneys at Law pod numer 847.823.9039 lub KLIKNIJ TUTAJ, ABY SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ. Wstępna porada prawna jest bezpłatna. Nie zwlekaj! Jeśli masz uzasadnione roszczenia i przysługuje Ci odszkodowanie za odniesione obrażenia, wnieś pozew zanim upłynie termin narzucony przez statut ograniczeń czasowych.